loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سید حسن نصرالله؛ انقلابی جنوبی

ناشر دفتر نشر معارف

نویسنده رفعت سید احمد

مترجم اسماء خواجه زاده

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 368

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 40262 10003022
13,000 11,700 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده و اندیشمند مصری، دکتر رفعت سید احمد، مدیر مرکز بررسی ها و پژوهش های یافا، در این کتاب زندگی نامه مجاهد بزرگ سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان را بیان می کند و پس از آن به داستان صعود و پیروزی حزب الله و شاخه نظامی آن یعنی مقاومت اسلامی علیه دشمن صهیونیستی، آزادسازی جنوب از چنگال های صهیونیست و مزدوران آن به رهبری ژنرال آنتوان لحد می پردازد.

در این کتاب داستان عبور لبنان از آتش های فتنه و جنگ داخلی به سوی فضای اتحاد و یکپارچگی در پناه حزب پیروز (حزب الله) نقل می شود. حزبی که در جنگ با اشغالگران که تحت حمایت قدرتمندترین نیروی نظامی جهان بوده و هست، اولویت ها را به خوبی آموخت و آموزش داد.

این کتاب به مدارک مرحله بعد از ترور رفیق حریری، و ابعاد توطئه های آمریکایی اسرائیل علیه سوریه و لبنان می پردازد و مهر تأییدی بر این مطلب است که حزب الله هنوز هم ـ نوک پیکان مبارزه عربی و اسلامی علیه ارکان این توطئه ها است.

نویسنده با ارائه تحلیلی دقیق دیدگاه سید حسن نصرالله را نسبت به فتنه بعد از ترور حریری نشان می دهد و بهانه های مبلغان شکست را بیان می کند؛ سیاستمداران و نویسندگانی که ستون پنجم امت و نمادهای نورانی خود ـ که حسن نصرالله در قلب و پیشاروی همه آنان قرار دارد ـ هستند.

این کتاب در ده فصل و یک خاتمه و سه پیوست نویسنده و دو پیوست مترجم تدوین شده است: سید حسن نصرالله و حزب او، محیط شکل گیری حزب الله، سیدحسن نصرالله از دیدگاه معاصرین، تحقق آزادسازی به دست حزب الله، مفاهیم شهادت هادی حسن نصرالله، فقه پیروزی؛ دلیل پیروزی سید حسن نصرالله، حزب الله و زلزله ترور حریری، روشنفکران تیرانداز، دیدگاه نخبگان مصر درباره حسن نصرالله و حزب او، دیدگاه های سید حسن نصرالله در چالش های جدید، دلایل توطئه ها علیه سید حسن نصرالله و حزب الله و پیوست ها.

در بخشی از مقدمه نویسنده می خوانیم: «زمانی که سپاه درندگان به مردم حمله کرد، و مقاومت آنان را ترور خواند و دینشان را خشونت آمیز، مقدسات مردم هتک شد و سرزمینشان اشغال؛ از میان آنان باید یک مرد انقلابی پیدا می شد. مرد انقلابی ما از جنوب بشریت، جنوب اسلام و جنوب عربیت سر برآورد؛ انقلابی معممی که برای مقابله با سپاه شمال اروپا، و آمریکا و اسرائیل قیام کرد و نفخه تاریخ و روح حسین، که در کربلا با خون خود خضاب بست، از انقلابش به مشام می رسید. کربلا هنوز میان ما و در جهان معاصر ما زنده است. و سید حسن نصرالله، این انقلابی معمم، می بایست بیاید تا قیام و عمامه باز با هم در فراز شوند و فصل تازه ای از عزت و کرامت و پیروزی و تن ندادن به خواری در دین و دنیا را رقم بزنند.»

مترجم در بخشی از مقدمه اش می نویسد: «این کتاب اثری ارزنده در بیان داستان مرد انقلابی ای است که از جنوب، جنوب لبنان و جنوب اسلام و جنوب امت عرب برخاسته و علیه لشکریان شمال، شمال آمریکا/ اروپا/ اسرائیل قیام کرده است؛ انقلابی معمم، سید حسن نصرالله. چه نیکو مردی، و چه مقدس داستانی!»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما