بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شب های شعر حجره

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 40289 10003022
7,000 6,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«شب های شعر حجره» عنوان یک سلسله محفل شعرخوانی می باشد که در سال های تحصیلی 1390 ـ 1391 و 1391 ـ 1392 به صورت هفتگی در مدارس حوزه علمیه قم برگزار می شد.
این محفل ها با هدف شناسایی و جذب استعدادهای شعری در میان طلاب جوان، ایجاد دغدغه ادبی بیشتر در بین حوزویان، معرفی شاعران موفق حوزه و به وجود آوردن حال و هوایی هنری در مدارس حوزه علمیه، طراحی و اجرا شد.
در هر یک از این محافل که با حضور طلاب علاقمند همراه بود، آثار دریافت شده از طلاب هر مدرسه، توسط صاحب اثر قرائت می شد و در ادامه یکی از استادان صاحب نظر و صاحب بیان به نقد و بررسی آثار و بیان راهکارهای رشد و تعالی اشعار می پرداخت.

این کتاب گزیده ای است از آثار ارائه شده در سلسله محافل «شب های شعر حجره» و گواهی مختصر بر وجود استعدادهای فراوان در میان طلاب جوان.

برخی از این اشعار، مربوط به شاعران فعال و شناخته شده حوزه می باشد که میهمان ویژه محافل بودند و برخی دیگر، آثار طلاب مدارس علمیه است که اغلب از برگزیدگان دو دوره «شب های شعر حوزه» نیز بوده اند.
تنوع محتوایی و ساختاری خوبی در میان آثار طلاب جوان دیده می شود و این امر در موضوع های گوناگون و قالب های مختلف اشعار این دفتر مشهود است؛ همچنین حضور پر فروغ بانوان طلبه در عرصة شعر جای بسی خرسندی دارد.

بخش اول اشعار کلاسیک از جمله: کربلای دوم، تو بگو، سیل رطب، باران، خاطره، ندامت، یک بغل بغض، آیندة روشن، در بهشت، داغ تازه، ناله آهسته و...
بخش دوم اشعار نو از جمله: شوق زیستن، با دست بسته، فراموشی، ولی هنوز، هر روز و...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط