بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

افلاطونیان متأخر از ادریوس تا ویکتور کوزن

ناشر پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

نویسنده کریم مجتهدی

ویراستار محمدمنصور هاشمی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 595

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 40436 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
35,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم:

«تفکری که امروزه نوافلاطونی نامیده می شود، در نوعی نظرگاه بسیار گسترده قرار گرفته است، با اینکه بعضی مشترکات غیرقابل انکار نزد آنها نیز دیده می شود؛ از جمله اینکه به عقیده آنها، همه امور وابسته به احد هستند و همچنین در توصیف واقعیت طبیعت، بعضی احکام مشترک میان آنها وجود دارند، ولی در هر صورت به لحاظ نحوه کار و محتوای موضوع ها، آنقدر تنوع و تفاوت میان آراء آنها زیاد است که نمی توان افکار آنها را در چهارچوب یک نحله و مکتب واحد ـ آن هم به نحو منسجم ـ قرار داد. زیرا بعضی از این متفکران خواه ناخواه از اصول اولیه خود تجاوز کرده، ولی در جمع بندی های خود سعی داشته اند دوباره خود را به همان اصول قبلی پایبند نشان دهند.
به نظر نگارنده تنها راه ممکن معقول برای شناخت جنبه های بدیع افکار هر یک از آنها، توسل جستن به طرح و ترتیب تاریخی است که شاید در این نوع تحقیقات، جنبه معقول و مناسب تری دارد. حداقل از این رهگذر تقدّم و تأخر آن افکار بهتر و با سهولت بیشتری روشن می شوند و سیر تحولی بعضی از نظرات بنیادی به نحو منظم تری از متفکری تا متفکر دیگر مورد بررسی قرار می گیرند.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط