loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

عالم ذر

روابط، ارتباطات و تعاملات انسان (1)

ناشر سایه روشن

نویسنده حسین صدری نیا

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 216

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

بر اساس جهان بینی توحیدی، سیر تکامل و تکوین انسان، تنها به این دنیای مشهود و به ظاهر مادی محدود نمی شود، بلکه انسان قبل از ورود به این دنیا عوالم دیگری را پشت سر می گذارد که آخرین و علنی ترین آنها عالم جنینی است، همچنان که بعد از دنیا نیز عوالم دیگری همچون برزخ (عالم قبر) و قیامت را در پیش رو دارد.

هر یک از این سه زندگی از زندگی قبلی الگو و به حکم آیات ذر و میثاق، خدا از بشر قبل از آنکه به دنیا بیاید پیمان هایی گرفته است. بنابراین آگاهی از مضمون و محتوای پیمان انسان با خدا و همچنین حقایق عالم ذر که خواه ناخواه با حیات دنیوی و اخروی انسان ارتباط پیدا می کند ضرورت دارد.

مؤلف می گوید ممکن است برای بعضی این سؤال پیدا شود که اگر عالم ذر وجود دارد و پیمان واقع شده در آن نیز در سرنوشت دنیوی انسان تأثیر دارد، پس چرا هیچ یک از انسانها این میثاق مهم را به یاد نمی آورند؟

وی می گوید در جواب این سؤال باید گفت به یاد نیاوردن یک موضوع دلیلی بر نبودن آن نمی شود کما اینکه عموم انسانها دوران جنینی را قبل از ورود به دنیا به مدت حدود 40 هفته (9 ماه و 9 روز) در بطن مادر سپری می کنند ولی وقتی پا به عرصه دنیا می گذارند چیزی از وقایع آن عالم به یاد نمی آورند.

در میان تمام روابط و ارتباطاتی که انسان در عوالم مختلف واقع در سیر تحول و تکامل خود می تواند داشته باشد ارتباط فی مابین خدا و انسان همواره حرف اول را می زند و بقیه روابط و ارتباطات انسان با خود، همنوعان و مخلوقات پیرامونش تحت الشعاع این ارتباط کلیدی قرار می گیرند.

این کتاب علاوه بر مقدمه و منابع و مآخذ مشتمل بر 3 فصل است. فهرست عناوین این کتاب عبارتند از: عوالم هستی، نظریات مطرح در مورد منشأ خلقت هستی و انسان و ارتباطات تکوینی و تشریعی آدم و بنی آدم در عالم ذر.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما