بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جزایر سه گانه ایرانی: پیشینه تاریخی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 41466 10003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب با جغرافیای سیاسی خلیج فارس و کشورهای هم جوار، پیشینه تاریخی جزایر سه گانه از ابتدا تا امروز، مسئله جزایر سه گانه در روابط ایران و انگلستان و غیره بیشتر آشنا می شویم.

در گذر تاریخ، آب های نیلگون خلیج فارس و جزایر آن، به دلیل موقعیت راهبردیشان، صحنه طمع ورزی های استعمارگران بوده است؛ حتی بعد از خروج انگلستان از منطقه و آغاز امواج جدید استعماری، نقشه های استثمارگرانه آنها از طریق تحریک برخی کشورهای منطقه و تشویق آنها به تنش آفرینی، به شکل سیاست های تجزیه طلبانه دنبال می شود.

در همین راستا شبهه افکنی درباره حاکمیت ملی ایران بر جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک، با طرح ادعاهای بی اساس امارات متحده عربی آغاز شده است.

آشنایی با پیشینه تاریخی این جزایر، جدا از هیاهوهای رسانه های مغرض و جنجال های سیاسی برخی شیوخ منطقه، روشنگر بسیاری از مسائل، از جمله چرایی حضور مستقیم و غیر مستقیم جریان های استعماری در خلیج فارس و در ادامه، مالکیت حقیقی جزایر سه گانه، خواهد بود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط