loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کتاب زن

ناشر امیرکبیر

نویسنده سید هادی حسینی | علی احمد راسخ | حمید نجات

تصحیح و تعلیق محمد حکیمی

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 588

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 419 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
50,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مساله هستی شناسی زن از مسائلی است که دستخوش افراط ها و تفریط های زیادی شده است که این افراط و تفریط ها بیشتر ناشی از جنبه های فرهنگی ، سیاسی و تاریخی این مساله بوده است. اما اگر این داوری ها با نگرش علمی انجام می گرفت تلقی واقع بینانه تری را ارائه می نمود. این کتاب با چنین هدفی نگاشته شده است و در آن کوشش شده است که هستی زن از دیدگاه علم و متخصصان ارزیابی شود.
در راستای شناخت بیشتر زن و مرد لازم است در سه بُعد به آن پرداخته شود:
1-مسائل زیست فیزیکی و بدنی و آنچه به جسم مربوط می شود. که در آن به مواردی همچون تفاوتهای جسمی در مردان و زنان و بیماری های خاص هر کدام و ... پرداخته شده است.
2-کیان روانی زن و مرد و آنچه در این باره مطرح است. که در این بخش به ویژگی های روانی زنان و مراحل رشد و آسیبها و بیماریهای روانی آنان پرداخته شده است.
3-ارزیابی حیات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و موضوعاتی که در این باره وجود دارد.
این کتاب در حد توان به این سه موضوع پرداخته است. محور اصلی این کتاب بازگویی یافته های علمی و تحقیقات دانشمندان درباره زن و مرد است. ارزیابی نقادانه در آن کمتر به چشم می خورد و کوشش شده است که مطالبی بازگو شوند که استواری لازم را دارا هستند و به اظهار نظر های جزئی و شاذ کمتر پرداخته شود.
هر کدام از سه بُعد مورد بررسی توسط یکی از نویسندگان که متخصص آن رشته بوده است به رشته تحریر درآمده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما