بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تاریخ غزنویان

دو جلد در یک مجلد

ناشر امیرکبیر

نویسنده کلیفورد ادموند بازورث

مترجم حسن انوشه

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 523

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 42298 10003022
48,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کلیفورد ادموند باسورث که در 1928 در انگلستان زاده شده از پرآوازه ترین ایران شناسان و کارشناسان برجسته تاریخ ایران در سده های نخستین اسلامی به ویژه شرق جهان ایرانی و آل بویه و آل زیار است. تاریخ غزنویان او که در دو جلد تدوین شده بی گمان جامع ترین تاریخ دودمان غزنوی است و با بهره گیری از منابع فراوان از فارسی، عربی، ترکی، روسی، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی نوشته شده و باسورث با نوشتن آن سرانجام اثری پدید آورده که پس از 50 سالی که از تألیف آن می گذرد هنوز آگاهی های تازه ای درباره این دودمان شاهی که پس از دولت سامانی در بخارا بزرگ ترین مروج زبان فارسی و فرهنگ ایرانی در سده های نخست اسلامی بود، به دانسته های ما افزوده نمی شود.

باسورث که مترجم تاریخ بیهقی به انگلیسی نیز است و همچنین اثری دیگر به نام تاریخ سیستان دارد با دقت و کنکاش فراوان همه گوشه های تاریک دودمان غزنوی را به روشنایی تاریخ آورده و آن را پیش روی دانش پژوهان و دوستداران تاریخ ایران گذاشته است.

فواد کوپرلو پیشرو مورخان ترک در مقاله ای پیرامون خاستگاه نژادی افواج ترک غزنویان به نظریه ی یک جانبه ای که درباره ی غزنویان و امپراتوریشان شایع است معترض گشته و شکوه کرده است که از غزنویان پیوسته از دیدگاه مورخان هندی سخن رفته است. گرچه جای سخن نیست که نخستین تهاجمات مسلمانان به هند شمالی را آنان رهبری کرده بودند...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما