loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد: مجموعه داستان

ناشر کتاب نیستان

مترجم زهرا سلیمی

ویراستار لورا فرمن

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 436

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 42522 10003022
26,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه داستان «زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد» عنوان گزیده داستان های برگزیده جایزه ادبی اُ. هنری در سال ۲۰۱۲ است که با سرپرستی علی فامیان و با ترجمه زهرا سلیمی منتشر شده است. داستان هایی که فلسفه بودنشان در ذیل برگزیدگان و کتاب منتخب این جایزه به دلیل نگاه انسانی و متفاوت آنها به زیست انسانی در زمین و نیز خلق نگاهی تازه و بدیع به انسانیت بوده است.

مجموعه حاضر که متعلق به داستان های منتخب این جایزه در سال ۲۰۱۲ است، از نقطه نظر نویسندگان انگلیسی زبان در جامعه فرا مدرن معاصر به زیست انسانی و نیز نوع زاویه دید آنها به زندگی و روابط خانوادگی قابل اعتناست و به نظر می رسد این موضوع در انتخاب آنها به عنوان اثر داستانی برگزیده خالی از تأثیر نبوده است.

در مجموعه داستان «زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد» مخاطب با ۱۲ داستان کوتاه همراه می شود که هر یک به نوعی تشریح کننده این موقعیت به شمار می روند. در داستان نخست از مجموعه با عنوان «زنی که با من در یک خانه زندگی می کرد» نویسنده تلاشی تحسین برانگیز برای نمایش شیوه های زیستن و همزیستی را به نمایش می کشد. در این اثر با مجموعه ای از افراد روبروییم که به نوعی با یکدیگر دارای پیوند انسانی بوده و از این نقطه نظر هر یک در مواجهه با دیگری ناچار از اخذ رفتاری متفات هستند که بتواند زندگی در کنار هم را تجربه کنند.

در داستان دوم با عنوان «ژرفا» روایتی است جذاب از تلاش یک کودک برای درک معنای زندگی در حالی که او با بیماری ای مواجه است که زندگی را برای وی بسیار محدود کرده است. او در این وقت اندک فرصت دارد تا رابطه خود را با تمامی نهاده های جهان پیرامونی خود تنظیم و زندگی را با توجه به موقعیتش برای خود تعریف کند.

در داستان «تولدی میان جنگل» مخاطب با فضایی مواجه می َشود که طی آن پدر و مادر سعی دارند باور و تصور زیستی خود را بر کودکشان تحمیل کرده و او را از فضای عادی و معمول زندگی اجتماعی خود جدا و بر پایه تصورات خود به زندگی وادارند.

حشام متر نویسنده انگلیسی زبان لیبیایی الاصل که سال هاست در نیویورک زندگی می کند نیز در این مجموعه داستانی با عنوان «نعیمه» منتشر کرده است که در آن شرح تلاش های یک کودک برای درک ساختار زیستی تعریف شده میان وی و پدر و مادرش است.

از مارک اسلوکا نویسنده ای که در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ در فهرست آثار برگزیده جایزه اُ. هنری قرار داشت، داستانی با عنوان «صورتک خرگوش» برگزیده شده که روایت کننده تلاش یک پسربچه برای کشف ساختار فکری و همذات پنداری با پدرش است و در ادامه تلاش او برای پذیرش برخی از مسئولیت های پدر و نیز آرزو برای قرار گرفتن در موقعیت او به منظور رفع و رجوع کارها را روایت می کند که در قاموس داستان تلاشی است قابل احترام.

داستان های دیگر این مجموعه نیز هر یک راوی نوعی نگاه تازه و بدیع به زندگی انسانی و انسانیت به عنوان صفتی محوری برای زندگی انسانی است؛ نگاهی که هر زاویه از آن یادآوری نوعی نگاه بدیع و تازه و تحسین برانگیز به مسئله حیات جسمی و روحی انسانی است که این روزها کیمیایی کمیاب به شمار می رود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما