loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آمریکا، نگاهی از درون

ناشر سروش

مترجم فواد ایزدی | محمد حیدری

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 294

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 43458 10003022
32,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب " آمریکا نگاهی از درون" نویسنده به بررسی فرهنگ آمریکا از زمان نخستین مستعمرات تا زمان حال می پردازد و نشان می دهد که ریشه های فرهنگ " چپاول" از همان ابتدا در زمین آمریکا رشد کردند و آشکار می کند که درست همان ابزاری که باعث گسترش کشور شدند تبدیل به خنجری برای قتل آن نیز شدند. هسته اصلی بحث کتاب بر این است که چپاول، مادی گرایی و تلاش برای کسب منفعت شخصی بدون توجه به تأثیر آن بر دیگران، از زمان ورود نخستین مهاجران به آمریکا نیروهای قدرتمند در فرهنگ آن بوده اند. نویسنده در کتاب نشان می دهد که حتی پیش از انقلاب آمریکا، کسب نفع شخصی مطلق به جای نفع همگانی، به عنوان ارزش اصیل اجتماعی در میان مردم نهادینه شد و این قدرت سازنده و نیروی ویرانگر این ایده در دهه های پس از تصویب قانون اساسی جایگاهی مستحکم و تغییرناپذیر پیدا کردند.

کتاب حاضر موریس برمان اثری به شدن روراست، با ساختی فوق العاده و مستنداتی کاملا محکم است که نشان می دهد چگونه آمریکا چند صد سال پیش شروع به بلعیدن فرزندان خود کرد، چه به لحاظ مالی، چه به لحاظ اجتماعی و چه فناورانه. برمان با شفافیتی خیره کننده در این اثر نشان می دهد چگونه و چرا ذهنیت " چپاول" که کشور آمریکا بر اساس آن بنیان نهاده شده، سایر دکترین های اخلاقی و اجتماعی را قلع و قمع کرد و بنابراین، تخم خود ویرانگری را با همین دریافت خود در سرزمین آمریکا کاشت. فزون طلبی، سلطه وال استریت، توهم پیشرفت، سرزنش تاریخ و آینده گذشته از جمله فصل هایی هستند که در این کتاب به نگارش در آمده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما