loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

به کودکان اعتماد کنیم: مبانی روانشناسی رشدشناختی در برنامه فلسفه برای کودکان

ناشر پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

نویسنده مهرنوش هدایتی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 428

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 43517 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
60,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

چه رسالتی در تربیت فرزندانمان والاتر از آن که شرایطی فراهم آوریم تا این موهبت بزرگ الهی و یگانه عامل برتری بشر از سایر مخلوقات، که همانا قدرت تفکر عقلانی است، روز بروز بالنده تر و عقلایی تر گردد؟ و چه ثروتی ماندگارتر از آنکه قدرت قضاوت، داوری و استدلال فرزندانمان را، برای تشخیص مسیر درست زندگی از همان اوان کودکی برای زندگی آینده تقویت نماییم؟ بقول آیت الله فلسفی(ره) خوبی و بدی، پاکی و ناپاکی، قوّت و ضعف ملت فردا را باید در روش تربیت کودکان امروز جستجو کرد. به عبارت دیگر وضع روحی و اخلاقی و کیفیت رفتار و گفتار مردم هرعصری محصول بذرهای تربیتی است که در ایام کودکی در مغز آنان افشانده شده است.
بدین نگاه، اکنون چندین دهه است که برنامه ای جامع و مدون تحت عنوان "فلسفه برای کودکان" جهت پرورش عادت های تفکر تأملی و انتقادی به شیوه ای اشتراکی و ابزارهایی تخصصی در بیش از یکصد کشور جهان، کودکان را به عادت های زیبای استدلال، تأمل، داوری اندیشمندانه، تجربه ایده ها، تعاملی جمع مدارانه و آزادی و استقلال اندیشه و بیان در یک حلقه کندوکاو دعوت می کند. این کتاب تلاشی است در حمایت از آنان که می خواهند به کودکان اعتماد کنند و آنها را برای صالح ترین عمل در جامعه ای پر چالش آماده سازند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما