بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شمیم کنعان (تفسیر سوره یوسف)

کتاب های آیت الله نجومی 3

ناشر : بوستان کتاب قم

نویسنده : سید مرتضی حسینی نجومی

تحقیق و تنظیم کتاب : ناصرالدین انصاری قمی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 356

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 44298 10003022
5,500 4,950 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سوره یوسف، دوازدهمین سوره قرآن و داستان زیبا و دلربای یوسف صدیق است.

یوسفی که با پاکی نژاد و صفای نهادش، بزرگ ترین نمونه عفت و پاکدامنی و تقوا و پرهیزکاری و حفظ ایمان الهی درنهان و آشکار است و چه عجب!

هر کس که دارای مقام نبوت باشد، واجد این همه فضائل و مکارم نیز هست. و چه فضیلتی بالاتر از این که خداوند، شیرین ترین داستان ها را شرح زندگی آن نیکو رخسار قرارداد تا آیت و نشانه روشنی برای عصمت او و نمونه رَوِش زندگی و اسوه پیروی مؤمنان، باشد.

این سوره بیانگر الطاف ویژه خدا به بندگان مؤمنش ونجات آنان از گرداب مهالک است.

داستان یوسف، یکی از داستان های بلند و اخلاقی قرآن است که در آن معارف اخلاقی بسیاری از جمله: عفت و پاکدامنی، تقوا، دروغ، خیانت و امیدواری، به تصویر کشیده شده است.

نویسنده، ضمن شرح تحلیلی قسمت های مختلف داستان، همچون: به چاه انداختن یوسف، فروختن یوسف، یوسف در زندان، مواجهه یوسف با زن عزیز مصر و خزانهداری و حکومت یوسف، به شبهات و تفسیرهای ناصحیح هم پرداخته، آنها را نقد کرده است.

به عنوان نمونه از عصمت یوسف و پاکدامنی او و مفاهیم بلند این داستان دفاع، و تفاسیر سطحی و خرافاتی را رد کرده است. تفسیر، بیشتر اخلاقی و داستانی است و کمتر به واژه ها و اقوال مفسران پرداخته است.

مؤلف محترم، در این تفسیر با بیان زیبا و قلم شیوایش، این کتاب را آکنده از مطالب حدیثی، تاریخی، ادبی و کلامی نموده و اشتباهات برخی از مفسران عامه را در تفسیر این سوره نمایانده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط