loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تاریخ نگاری اسلامی

مجموعه بازشناسی علم تاریخ

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 44352 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
33,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مسلمانان دوران نخستین اسلامی چگونه گذشته خود را می فهمیدند؟ چه ارزشی برای تاریخ قائل بودند؟ چگونه تاریخ می نوشتند؟ تاریخ نگاری در میان دیگر گونه های نوشته های عربی چه جایگاهی داشت؟
این پرسشها و پرسشهایی از این دست در کتاب تاریخ نگاری اسلامی نوشته چیس اف. رابینسون پاسخ داده می شود.
این کتاب مقدمه ای است بر شناخت گونه های اصلی، مباحث و مسائل متون تاریخی مسلمانان به زبان عربی و در نوع خود نخستین پژوهشی است که کارکردهای اجتماعی و سیاسی نوشته های تاریخی در جهان اسلام را مورد تأکید قرار داده است. این کتاب نقطه آغاز تاریخ نگاری مسلمانان در قرن هشتم و نهم میلادی و سیر تحول آن تا آغاز قرن شانزدهم میلادی را کاویده است و از همین روی به اثری معتبر و راهنمایی قابل فهم در حوزه ای پیچیده و دشوار برای خوانندگانی با آگاهی اندک و یا فاقد آگاهی در زمینه تاریخ نگاری اسلامی و عربی تبدیل شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما