بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

عباس بن عبدالمطلب: نقش و حضور او در حوادث صدر اسلام

ناشر بوستان کتاب قم

نویسنده صدرالله اسماعیل زاده

زیر نظر دانشگاه باقرالعلوم (ع)

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 104

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 44364 10003022
1,900 1,710 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در تاریخ صدر اسلام، شخصیت های زیادی به تناسب جایگاه خویش تأثیرگذار بودند که مهم ترین آن ها صحابه پیامبر(ص) می باشند. برخی به سبب سوابق مبارزاتی، بعضی به جهت رشد در علم دین و دسته ای هم به علت نسبت خویشاوندی با پیامبر(ص) در تقسیم بندی اصحاب پیامبر(ص) جای گرفتند.
یکی از شخصیت های مهم که در حوادث صدر اسلام نقش به سزایی داشت، عباس بن عبدالمطلب ـ عمومی پیامبر اسلام(ص) ـ است که در میان بنی هاشم و مسلمانان، موقعیت درخور توجهی داشت.

موضوع این نوشتار مروری بر زندگانی و شخصیت عباس بن عبدالمطلب عموی پیامبر اسلام(ص) و حضور وی در برخی از حوادث صدر اسلام است.

در این نوشتار ابتدا به معرفی اجمالی فرزندان عباس بن عبدالمطلب و بیان گوشه هایی از زندگانی وی پرداخته شده و سپس نقش و حضور او در ماجراهایی چون:سدالابواب، پیمان عقبه دوم، عدم اعتراض وی به شورای دارالندوه، اسلام آوردن او، حضور و نقش او در جنگ های بدر و احد، فتح مکه، جنگ های حنین و تبوک، نامه نگاری او به پیامبر اکرم(ص)، شرکت کردن او در تدفین و تکفین رسول خدا(ص)، رابطه او با خلفا و امام علی(ع) و در نهایت وفات عباس بن عبدالمطلب بررسی گردیده است.

نویسنده همچنین تحلیلی از شخصیت چندجانبه عباس بن عبدالمطلب و تغییر و چرخش محور او در مقاطع مهم تاریخ صدر اسلام ارائه نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط