loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

عدالت اجتماعی در نهج البلاغه (ابعاد سیاسی، اقتصادی و حقوقی)

ناشر بوستان کتاب قم

نویسنده علی اصغر احمدی

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 280

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 44369 10003022
35,000 31,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

عدالت از واژه های کلیدی نهج البلاغه است که ناظر بر همه مباحث اجتماعی، سیاسی و خانوادگی است.
امیرمؤمنان علی(ع) که خود، مجسّمه عدالت و شهید این راه است، در جایْ جایِِ سخنان و رفتار خود، بر عدالت ـ به ویژه عدالت اجتماعی ـ تأکید می ورزد و نجات بشریت را در عمل به آن می داند.

اثر حاضر با موضوع «عدالت اجتماعی در نهج البلاغه»، زمینه ها، موانع و دست آوردهای عدالت اجتماعی، و نیز ابعاد سیاسی، اقتصادی و حقوقی را از نگرگاه امیرمؤمنان علی(ع) بررسی کرده است.

در این اثر سعی شده است با توجه به خطبه ها، نامه ها و کلمات قصار موجود در نهج البلاغه زمینه های اجرای عدالت اجتماعی و آثار و برکات اجرای آن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و موانع اجرای آن و پی آمدهای عدم اجرای آن نیز بررسی گردد.

نویسنده دست آوردهای سیاسی، اقتصادی، روانی و اجتماعی اجرای عدالت را بیان کرده و کیفر سخت اخروی عدم اجرای آن را از نگاه امیرالمومنین علی(ع) بررسی نموده است.

وی همچنین نحوه مدیریت کردن و کنترل سرمایه ملی و نحوه توزیع ثروت را بر اساس نیازهای مردم از نگاه امام علی(ع) بیان کرده و نقش قانون و سلامت مجریان قانون را در تأمین حقوق مردم مورد شرح و بررسی قرار داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما