بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جوان، ازدواج و شادکامی

مجموعه کتاب های «حدیث زندگی»

ناشر : چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده حسین پورشریف

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 167

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 44572 10003022
7,500 6,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب 14 مقاله، به قلم نویسندگان مختلف را در بر می گیرد که از شماره های گوناگون مجله حدیث زندگی انتخاب شده اند. و خداوند حوا را آفرید، چرا و چگونه عاشق می شویم، انتخاب برتر، زندگی بهتر، همسر گزینی و رضایت از زندگی، ازدواج و مزاج(شناخت طبایع و رضایت از زندگی)، سختگیری نکردن در انتخاب همسر و جوان و دوران نامزدی عناوین مقالات این کتاب است.این کتاب با هدف انتشار مقالات، گفت وگوها و دیگر آثار برگزیده مجله حدیث زندگی طراحی و منتشر شده است.

کارنمای زندگی عبارت است از جست وجو، جست و جویی عیان و نهان و خواسته و ناخواسته که هیچگاه جز با مرگ پایان پیدا نمی یابد، به راستی در وجود انسانی که لبریز از انواع خواسته ها و نیازهای گوناگون است دامنه جست وجو را تا کجا می توان ردیابی کرد.از آنجا که ازدواج عرصه یا زمینه ساز روابط گوناگونی است، در این کتاب آنچه که سبب کمرنگ تر شدن حس مسئولیت پذیری در زوجین می شود، به اجمال توضیح داده می شود.

موضوع همسرگزینی می پردازد و عوامل مهم و بنیادی انتخاب همسر را بیان کرده و در این کتاب عوامل روانشناختی و جامعه شناختی انتخاب همسر را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.این در شرایطی است که اگر قرار باشد همسران به هدف های عملی زندگی زناشویی (انجام دادن وظایف روزمره، اداره خانواده، اداره امور مالی، تربیت فرزندان) و هدف های عاطفی خود جامه عمل بپوشانند، به آن نیاز مبرم دارند. تحقق این اهداف مستلزم روحیه همکاری در برنامه ریزی، تصمیم گیری مشترک، تقسیم منطقی کار و اجرای موثر آن است.

از فهرست کتاب « جوان، ازدواج و شادکامی » می توان به موضوعات زیر اشاره کرد:

و خداوند، حوّا را آفرید

چرا و چگونه عاشق می شویم؟

انتخاب برتر، زندگی بهتر
همسرگزینی و رضایت از زندگی

ازدواج و مزاج

سختگیری نکردن در انتخاب همسر

جوانان و دوران نامزدی

ازدواج، تداوم نسل ها و ثبات اجتماعی

نگاهی دیگر به ازدواج فامیلی

زمینه ها و روش های تفاهم در زندگی مشترک

پدیده فرار از ازدواج

آسیب های اجتماعی و بحران ازدواج

خانواده ناپایدار، خانه عنکبوت

ازدواج در « کتاب مقدّس »
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط