بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت: شرحی بر رساله «مصباح الهدایه الی الخلافه و الولایه» اثر امام خمینی رحمه الله (دوره دو جلدی)

فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت: شرحی بر رساله «مصباح الهدایه الی الخلافه و الولایه» اثر امام خمینی رحمه الله (دوره دو جلدی)

ناشر : موسسه چاپ و نشر عروج

نویسنده : سید یدالله یزدان پناه

تحقیق و تنظیم کتاب : سعید هلالیان

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 1297

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 46603 10003022
159,000 143,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

عرفان اسلامی یکی از رشته های اصلی علوم اسلامی شمرده می شود. دانشی که از چشمه زلال قرآن و سخنان پیامبر اکرم و اهل بیت معصوم ایشان جوشیده و در درازای تاریخ پُر افت وخیز خود همچنان «استاده چو شمع» و از فروغ خود جان های پاک و مشتاق را متوجه جان جانان ساخته است.

امام خمینی(س) عالمی ربّانی، که علاوه بر مقامات معنوی و تقوایی پذیرفته شده ای که داشت؛ در تمامی رشته های اصلی علوم اسلامی در دو بخش علوم عقلی و نقلی، به مقامات عالی نائل آمده بود. او عارفی فیلسوف و فقیهی اصولی و مفسری اخلاقی بود، که علاوه بر توفیق ده ها سال تدریس موفق و پرثمر در دو حوزه بزرگ قم و نجف؛ کتاب های علمی بسیار ارزشمندی در موضوعات اخلاق و عرفان، فقه و اصول از خود بر جای گذاشته است.

ایشان در حوزه علمیه قم که با مدیریت و محوریت فقیه مدبّر معتدل، آیت الله مؤسس مرحوم حاج شیخ عبدالکریم حائری تجدید حیات کرده بود، علاوه بر بهره مندی از مکتب فقهی آیت الله حائری، از گنجینه عرفان سلف و میراث دار مکتب عرفانی اصفهان و تهران حضرت آیت الله میرزا محمد علی شاه آبادی (اعلی الله مقامه) بهره های بس فراوان برده است. او توانست در تمامی سال های اقامت رمز آلود آیت الله شاه آبادی در حوزه علمیه قم از محضر عرفان او مستفیض شود.

بخش مهمی از میراث علمی و ارزشمند امام خمینی، آثار عرفانی ایشان است، که یکی از مهم ترین آن ها کتاب شریف «مصباح الهدایة الی الخلافه والولایة» می باشد.

کتابی که علی رغم حجم نه چندان زیاد و مفصّل آن، از محتوایی عمیق و رفیع برخوردار است و بسط و تعمیق مباحث بلند عرفانی آن نیازمند شرح، تبیین، توضیح و تفسیر است.

اثر حاضر شرح کتاب «مصباح الهدایه» توسط استاد برجسته علوم عقلی ـ به ویژه عرفانی ـ در حوزه علمیه قم حضرت حجت الاسلام والمسلمین استاد سیّد یدالله یزدان پناه می باشد که زحمت تدوین و تنظیم آن را جناب حجت الاسلام سعید هلالیان بر عهده داشته است.

اثر حاضر در دوجلد به شرح مباحث امام خمینی در کتاب مصباح الهدایه پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط