بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دانشنامه جهان اسلام - جلد اول: ب

ب - باقی نهاوندی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 48453 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
90,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دانشنامه جهان اسلام مجموعه ای از مقالات نظام مند به ترتیب الفبایی، در قلمرو مطالعات اسلامی و فرهنگ و تمدن مسلمانان، که در بنیاد دانشنامه اسلامی در ایران نوشته می شود. اصطلاحات علوم قرآنی، حدیث، فقه، کلام، عرفان، فلسفه، ادبیات و هنر، سیره انبیا و ائمه، آرای مفسران و محدّثان و فقها و متکلّمان از جمله موضوعات این دانشنامه است. نگارش آن از سال ۱۳۶۲ش آغاز و تاکنون ۲۰ جلد به زبان فارسی منتشر شده است. قرار است این دانشنامه در ۶۰ جلد پایان یابد تاکنون ۹ جلد از این مجموعه به زبان عربی و ۲۲ جلد به زبان انگلیسی منتشر شده است. آیت الله خامنه ای ریاست عالی آن را بعهده دارد. مهدی محقق ، نصراللّه پورجوادی ، سیدمصطفی میرسلیم و غلامعلی حداد عادل از مدیران دانشنامه بوده اند. دانشنامه از نظر مالی وابسته به دفتر رهبر ایران است.

جلد اول با مدخل حرف «ب» شروع و با مدخل «باقی نهاونی» به پایان می رسد. بازار، باغ، باب (سیدعلی محمد باب)، مهدی بازرگان، باقر(امام محمد باقر علیه السلام)، باختر امروز و باقرخان از مقالات این جلد است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط