loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کودکان کابل: شجاعانه زیستن در جنگی بی پایان

کتابی از نویسنده ی رمان های سه گانه دختران کابلی

ناشر قدیانی

نویسنده دبورا الیس

مترجم شهلا انتظاریان

ویراستار اشرف کرمی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 176

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 50316 10003022
7,000 6,650 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

معلولیت جسمی، بی سرپرست شدن، آوارگی، ازدواج اجباری، اعتیاد و جنگ. شاید به نظر برسد هر کدام از این ها به تنهایی بتواند زندگی یک کودک یا نوجوان را تباه کند، چه رسد به این که همه آن ها با هم از راه برسند. اما، امیدواری به فردای بهتر، قدرتی به انسان می دهد که ....

جامعه افغانستان، سال هاست با این دشواری ها و آسیب هایی مانند سوء تغذیه، نبود آموزش، بزه کاری، تبعیض جنسیتی و ضربه های روحی ناشی از جنگ در زمان حکومت طالبان روبه روست.
«دبورا الیس» نویسنده کانادایی، در سال ۲۰۱۱ میلادی، گفت گوهایی با شماری ازکودکان و نوجوانان دختر و پسر افغانستان، در شهر کابل انجام داده و آن ها را در کتاب «کودکان کابل» به چاپ رسانده است.

خواننده با مطالعه این کتاب، با بخشی از درد و رنج کودکان افغانستان آشنا می شود و نیز از تلاش، امید و اشتیاق آن ها برای دست یابی به آینده ای بهتر و زندگی در جامعه ای بدون خشونت آگاهی می یابد.
نویسنده، با نگرشی انسان دوستانه و واقع بینانه، مخاطب را با گوشه هایی از زندگی قربانیان کودک و نوجوان افغانستان روبه رو می کند.
کتاب، از نثری روان، زبانی ساده و خودمانی بهره می گیرد و خواننده را با فعالیت برخی از نهادهای مردمی و بین المللی پشتیبان حقوق بشر در افغانستان نیز آشنا می کند.
(برنده جایزه نورما فلک،یکی از ۵ کتاب برتر جایزه ادبیات کودک تی دی کانادا)
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما