بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دانشنامه قرآنی اخلاق - جلد اول: آبرو، حیات طیبه

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 51901 10003022
100,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

ادیان آسمانی و کتاب های وحیانی رهنمودهای فراوانی برای تربیت انسان دارند به گونه ای که می توان هدف بعث انبیا را تربیت و تزکیه انسان دانست. در این بین نقش آیین اسلام ویژه و برتر است به طوری که پیامبر اسلام هدف بعثت خود را اتمام مکارم اخلاق دانسته است.

قرآن هم به عنوان معجزه وی نگاه خاصی به این حوزه داشته و از همین روست که برخی بحق قرآن را کتاب انسان سازی دانسته اند. از جمله رهنمودهای این کتاب مباحثی ست که در دانش هایی مثل علم اخلاق و اخلاق توصیفی و فلسفه اخلاق و اخلاق تربیتی استفاده شده است و می توان استفاده کرد.

کتاب «دانشنامه قرآنی اخلاق» دربرگیرنده مباحثی از آبرو تا حیات طیبه است. برای نمونه در خصوص آبرو که نویسنده آورده این واژه مرکب از آب و رو(روی) می شود و به معنای اعتبار و حرمت و شرف و وجاهت و عرض است. ضمن اینکه آیات متعددی در اینجا گردآوری شده است.

مباحث مختلفی در این جلد از جمله تواضع، استراق سمع، جاسوسی، تکبر، حسن خلق و … آمده است که چون از قرآن برگرفته جذاب شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما