loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پیش از تاریخ نقش ها: درآمدی باستان شناختی به پیدایش و تکامل بیان های تجسمی

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته باستان شناسی به عنوان کتاب مبنایی تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه مندان نیز از آن بهره مند شوند.

پیش از تاریخ نقش ها درآمدی است به سیر تکمیل و تطور نقش ها، تصاویر و بیان های تجسمی پیش از تاریخ، از نخستین مدارک برجای مانده در میان یافته های باستان شناختی تا شکل گیری نخستین تمدن ها در جنوب غرب ایران و میان رودان باستان.
این مطالعه درون چهارچوب نظری مأواگزینی و از منظر بوم شناسی هنرهای سنتی و باستانی به انجام رسیده است.

در این کتاب مرزی روشن میان تاریخ هنر و باستان شناسی آن در نظر گرفته شده و شواهد تجسمی فرهنگ های پیش از تاریخی از چشم اندازی باستان شناختی مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین در هر یک از فصول که به یکی از بازه های زمانی عمده سیر تطور هنرهای تجسمی اختصاص دارد، پیش از توصیف و شرح آثار، زمینه های باستان شناختی آنها مورد توجه قرار گرفته و در ادامه نیز نزدیک ترین نمونه های مردم شناختی مربوط به آنها به عنوان نمونه ای قیاسی ذکر شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما