loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حقوق بین الملل خصوصی (کلیات، تابعیت، اقامتگاه، وضعیت بیگانگان، استرداد مجرمین و سرمایه گذاری خارجی در ایران)

ویراست 2

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

این کتاب برای دانشجویان رشته حقوق در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «حقوق بین الملل خصوصی 1» به ارزش 2 واحد و همچنین برای استفاده دانشجویان کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و حقوق بین الملل تدوین شده است.

حقوق بین الملل خصوصی که گاهی به آن حقوق تعارض قوانین نیز اطلاق می شود، مجموعه قواعد و مقرراتی است که روابط حقوقی بین المللی اشخاص حقیقی یا حقوقی را با یکدیگر تنظیم می کند. بنابراین، موضوعی مربوط به حقوق بین الملل خصوصی است که از مرز یک کشور گذشته و به کشور دیگر تسری یابد.

نظر به اینکه حقوق بین الملل خصوصی و قواعد حقوقی این رشته به تنظیم روابط افراد در زندگی بین المللی می پردازد و پناهندگان و مجرمین و سرمایه گذاران خارجی گروهی از افراد هستند که از قوانین و مقررات نظامهای حقوقی داخلی کشور میزبان متأثر می گردند و از طرفی قانون گذار مزبور در وضع قوانین و مقررات خود وضعیت خاص آنها را نیز مد نظر قرار می دهد، نویسنده در این کتاب علاوه بر پرداختن موضوعات یاد شده در حقوق بین الملل خصوصی، مباحث ویژه ای را نیز برای گروههای مزبور تحت عناوین وضعیت پناهندگان، استرداد مجرمین و وضعیت سرمایه گذاری خارجی بیگانگان در ایران اختصاص داده تا قوانین و مقررات ایرانی حاکم بر آنها بررسی و تحلیل شود.

همچنین با توجه به اینکه مؤلف سالهای زیادی از عمر خود را صرف تحقیق و تدریس در این رشته نموده، در این نوشتار سعی کرده است موضوعات و مسائل حقوق بین الملل خصوصی و تحولات معاصر آن را نیز به رشته تحریر درآورد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما