loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ساماندهی و آمایش سیاسی فضای شهری

جغرافیا

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 54305 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
16,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته جغرافیای سیاسی (آمایش و مدیریت سیاسی فضا) در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «ساماندهی و آمایش سیاسی فضای شهری» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است که علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه مندان نیز از آن بهره مند شوند.

با سکونت نیمی از جمعیت شش میلیاردی جهان در شهرها، شهری شدن را می توان از ویژگی های اصلی هزاره سوم دانست. به موازات افزایش تعداد جمعیت، فضاهای غیر شهری زیادی به فضای شهری تبدیل شده اند. با طرح الگوهای جدید مدیریت فضای شهری و افزایش نقش سیاسی و استراتژیک شهرها می توان اذعان کرد که در هزاره سوم شهرها کانون های اعمال قدرت جهانی اند و با کنترل رویدادهای محلی در سطوح منطقه ای و جهانی وارد فرایند رقابت می شوند.

در راستای تحلیل این نقش آفرینی، در کتاب حاضر شهر از منظر رابطه بین سیاست، فضای شهری و الگوهای توزیع قدرت و ثروت بررسی شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما