بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خوانشی بر طرح فکری دکتر طه عبدالرحمن

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 55753 10003022
24,000 21,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب پروژه فکری دکتر طه عبدالرحمن، فیلسوف و اندیشمند معاصر غربی، از جمله سیره علمی، ریشه های اندیشمندی و نظریه های نوآورانه وی بررسی و کاویده شده، و در هر فصل تلاش شده است به فراخور توان، محصول اندیشه وی نقد و ارزیابی گردد.

فصل نخست، بررسی روش فکری طه؛ فصل دوم، از چرخش زبانی و جایگاه مباحث زبانی و منطقی در فعالیت های فکری طه عبدالرحمن بحث می کند؛ فصل سوم، به سوال درباره ی میراث و مسئله روش و حقیقت اختصاص دارد و در آن از یگانگی و استقلال یک نگاه نو و مشارکتش در ارزیابی میراث و بازسازی روش آن بحث خواهد کرد؛ فصل چهارم، به موضوع نوآوری فلسفی و شرایط آن می پردازد و تا حدی که مقدور است، مبانی فقه الفلسفه را بررسی می کند و بسط می دهد که در حقیقت ریشه های اصلی پروژه فکری این دانشمند مسلمان است؛ فصل پنجم نیز به مسئله مدرنیته و پاسخ اسلامی اختصاص داده شده است.

در انتهای هر فصل، بخشی با عنوان تکملۀ مباحث و نقد و ارزیابی اضافه شده که به نظر نگارنده لازم بوده است.
آنچه در فصول پنج گانه کتاب این مولف عرب زبان بدان پرداخته شده، گاه ناقص به نظر می رسیده که مترجم خود را موظف دانسته به منظور مفاهمۀ مطلوب با خوانندۀ فارس زبان، مباحثی را اضافه کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط