بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سرمه سعادت 50: ساز و کار حکومت اسلامی

آثار قرآنی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 57803 10003022
4,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

با توجه به آیات قرآن کریم، عوامل متعددی در تغییر و رشد حکومت ها مؤثر است. این نوشتار بر آن است با شناسایی و رصد کردن عوامل رشد و شکوفایی حکومت از نگاه قرآن، زمینه ی تقویت و حفظ کیان نظام اسلامی را فراهم آورد.

در این اثر عوامل رشد حکومت در سه فصل رسالت فردی حاکمان و کارگزاران و رسالت اجتماعی حاکمان و کارگزاران و رسالت مردمی بررسی شده است.

پاک بودن زمامداران از آلودگی نفسانی و خصلت های غیر انسانی از شروط واجب برای زمامداران در حکومت اسلامی است. کسی نمی تواند با وجود آلودگی های اخلاقی، مدیریتی حکیمانه داشته باشد.

ریشه و اساس همه این خطاها و گناهان در دنیا دوستی است. چنان که امیرالمومنان علی (ع) این حقیقت را که نخستین بار پیامبر اکرم بیان فرمود یاد آور شده است «دوستی دنیا منشاء همه خطاهاست»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما