بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پیوندهای فرهنگی ایران و هند در دورۀ اسلامی

ناشر موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

نویسنده فتح الله مجتبائی

مترجم ابوالفضل محمودی

ویراستار محمدرضا عدلی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 194

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 57926 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شمار زیادی نقاط اشتراک و توافق میان اندیشه های عرفانی مسلمانان و هندوان وجود دارد و نه تنها در حوزة برتر تاملات فلسفی، بلکه در سطوح عرفی و عبادی نیز اینان دارای عقاید و تمایلات مشابه بسیارند.

وحدت گرایی پان تنیستی ادوایته و دانته و وحدت وجود صوفیان، بیان های مختلف یک دیدگاه اند و همین مبنای تصور و برداشت آنان از الوهیت، انسان و جهان است. از نظر هر دو، وجود الهی که تنها اساس و شالودة همه موجودات است، خود را به صورت جهان متجلی ساخته است و کثرات چیزی جز وجوه گوناگون ظهورات او نیستند.

کتاب حاضر مشتمل بر مجموعه سخنرانی های پروفسور فتح ا... مجتبایی رئیس گروه ادیان دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران ـ در دهلی نو دربارة جنبه هایی از روابط هندوان و مسلمانان در هند است.

وی در سخنرانی اول، توجه خود را بر یکی از بزرگ ترین هندشناسان همة دوران یعنی ابوریحان بیرونی (973-1048 م) متمرکز ساخته است. آخرین سخنرانی وی بررسی عمق روابط میان فرهنگی است که خود نتیجة رشد و گسترش همه جانبة تصوف اسلامی و دانتة هند و به همراه واکنش های عمومی این جنبش هاست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما