بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دوران زندگی

ناشر کتاب جمکران

نویسنده حاتم ابتسام

ویراستار سعید سعادت

تصویرگر منصوره محمدی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 12

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 58350 10003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مبنای اعتقاد به مهدویت و ظهور منجی الهی در آخرالزمان، متصل به حرکت تاریخی پیامبران و رفتار اجتماعی آنان ارتباط دارد. چون نقشه کلی خداوند برای زندگی بشر، یک نسخه مشخص از ابتدای خلقت بوده است و پیامبران با توجه به اتفاقات مختلف و دشمنانی که داشته اند روش کار متفاوتیرا پی گرفته اند.

خط هدایت و آموزش روش زندگی از ابتدای خلقت تا به انتها، یک خط نورانی و پیوسته است تا بشر را برای زندگی سعادتمندانه آماده کند. خطی که با حضور انبیای الهی و اوصیای آنان و مؤمنان جان برکف همواره محکم و استوار در مقابل زیاده خواهیی ها و استتکبار و شیطنت ها ایستاده است و مردم را با یاد قیامت به سوی زندگی و حیات طیبه راهنمایی کرده اند.

زندگی متعالی و نورانی ای که با ظهور آخرین ولی خدا، به معنای حقیقی خودش می رسد و بشر معنای زندگی واقعی و بندگی خدا را درک خواهد کرد.

کتاب خلاقانه ی «دوران زندگی» داستان دوره های زندگی بشر به زبان ساده و کوتاه است. این روایت کوتاه ماجرای خلقت بشر و هبوط آدم به عنوان اولین پیامبر و فراز و نشیب زندگی پیامبران را تصویر می کند. روایت تاریخ پیامبران در این کتاب با این نگاه نگاشته شده که همه ی پیامبران سعی داشتند شرایط حیات طیبه و بستر ظهور منجی را فراهم کنند.

ویژگی های بصری و طراحی ویژه ی این کتاب آن را از دیگر کتاب ها متمایز کرده است. موازی با روایت دوران زندگی بشر و فعالیت های پیامبران، تصویرسازی این وقایع را پشت متن می بینیم. این تصویرسازیِ به هم پیوسته به صورت آکاردئونی تا خورده و این پرده ی روایت تاریخ بشر را در خود جای داده. انتشارات کتاب جمکران این کتاب را در دو مدل رنگی و سیاه سفید(مناسب برای نقاشی) به چاپ رسانده است.

بعد از همه این اتفاقات روزی می رسد که مهدی صاحب الزمان(ع) با تکیه بر خانه خدا می گوید: «اگر باور داشته باشید، آن چیزی که خداوند برای شما باقی گذاشته، برایتان بهتر است. من مهدی(عج) هستم کسی که منتظرش بودید کسی که انتقام مظلومین را از ظالمان می گیرد و حق را در جهان می گستراند.» صدای او را هر کسی هر جای دنیا که باشد می شنود. آقای ما با تکیه بر کعبه می فرمایند: «ای گروه مردم! بیدار باشید! هر کس می خواهد آدم و شیث را ببیند، اینک منم آدم و شیث، بیدار باشید! هر کس می خواهد نوح و فرزندش سام را به تماشا نشیند، اینک منم نوح و سام، آ گاه باشید! هر کس می خواهد ابراهیم و اسماعیل را ببیند، اینک منم ابراهیم و اسماعیل، بیدار باشید! کسی که می خواهد موسی و یوشع را بنگرد، اینک منم موسی و یوشع، آ گاه باشید! هر کس می خواهد عیسی و شمعون را بنگرد، این منم عیسی و شمعون، بیدار باشید! هر کس می خواهد محمد و امیرمؤمنان را بنگرد، اینک منم محمد و علی، بیدار باشید! و هر کس می خواهد حسن و حسین را بنگرد، اینک منم حسن و حسین، بیدار باشید! هر کس می خواهد امامان از فرزندان حسین را تماشا کند، اینک من همان عصارۀ فرزندان حسینم…» در آن زمان گروه گروه مردم به او می پیوندند تا به او کمک کنند و از یاران او باشند. مخالفان و دشمنان هم جلوی او می ایستند. کسانی که با آمدن او زندگی زمینی و ثروت و قدرتشان در خطر است با آمدن او عقل و دانش مردم رشد می کند. او کاری می کند که عقل همۀ بشر رشد کند و توان یاد گرفتن حقیقت را پیدا کند. امنیت و علم همه جا فراگیر می شود. پیامبران دیگر و امامان نیز دوباره به این دنیا باز می گردند و در صف یاران امام زمان(ع) قرار می گیرند و او را کمک می کنند. دشمنان خدا و مردم نابود می شوند. هر کسی به حق خودش می رسد. حق مظلومان از ظالمان گرفته می شود و انتقام خون های به ناحق ریخته شده در تاریخ، گرفته می شود. هر چند گناه بعضی آ نقدر زیاد است که با مجازاتِ روی زمین به سزای کارهای بدشان نمی رسند. انسان، تازه معنای واقعی زندگی خوب و راحت و شیرین را می فهمد. دیگر کسی فقیر نیست. همه طعم آزادی و خوشبختی را حس می کنند. حالا همه چیز برای انتقال انسان ها از زمین و زندگیِ دنیا به آخرت و زندگی آنجا مهیا شده است. حالا زمان آن رسیده است که همه در دادگاه الهی حاضر شوند و پاسخگو باشند که روی زمین چه کرده اند. هر کسی فقط مسئول کارهای خودش نیست. از نعمت هایی که او به داده اند، از چیزهایی که پیامبران و دین خدا خواسته بودند، از کمک به دیگران از کارهایی که باعث شد زندگی و آرامش و رشد دیگران از بین بروند سؤال خواهد شد تا جایگاه هرکسی در دنیای آخرت مشخص شود. حالا انسان دوباره به نزد خدا بر می گردد؛ چون همه از او هستیم و به سمت او برمی گردیم.
به یاد داشته باش…
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما