loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

قهرمانان انقلاب 6: مرد سلول شماره 5 (روایتی داستانی از زندگی دکتر علی شریعتی)

ناشر سوره مهر

نویسنده مصطفی رحیمی

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 135

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6173 10003022
28,000 26,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مصطفی رحیمی با بهره مندی از قلم روان و داستان پردازی پرکشش خود کاری کرده است که خواننده، کتاب را زمین نگذارد. پدر نوید، استاد ادبیات دانشگاه است و با کتاب و کتابخوانی انسی دیرینه دارد. بنابراین او نیز نوجوانی کنجکاو و اهل مطالعه است و در خانواده ای فرهنگی زندگی می کند. نوید متوجه می شود که چیزی از درون روح و روان پدرش را آزار می دهد. او به اتفاق همکلاسی هایش به موزه عبرت یا کمیته مشترک ضدخرابکاری پهلوی می رود تا از آنجا بازدید کند و هنگامی که پدرش را در آنجا می بیند، کنجکاو می شود تا بداند او در موزه عبرت چه می کند. برای نوید این سئوال پیش می آید که آیا پدرش از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب بوده یا اکنون در آنجا مسئولیتی دارد؟ اصرار او به پدر برای دانستن پاسخ این سئوالات بدانجا ختم می شود که می فهمد او در زمان دستگیری و زندانی شدن دکتر شریعتی، یکی از سربازان وظیفه ای بوده که در کمیته مشترک ضدخرابکاری دوره سربازی خود را می گذرانده اند. مشخصاً او مسئول مراقبت از بندی بوده که شریعتی در یکی از سلول های انفرادی آن نگهداری می شده است. ارتباط این سرباز با شریعتی موجب تنبیه او می شود و سال ها بعد، این فرزند اوست که می خواهد تحقیقات دامنه دار خود را درباره این اندیشمند بزرگ و جهانی به سرانجام برساند.

محل ملاقات زندانی ها، یک راهرو باریک بود که سمت راستش چند سلول کوچک قرار داشت. سلول ها از سه طرف دیوار بود، و ضلع طرف راهرو، با میله های بلند بسته شده بود. دکتر وارد سلول شد و من طبق وظیفه در را بستم و گوشه ای از راهرو ایستادم. چند دقیقه بعد، یک خانم سی و چند ساله، همراه چهار فرزندش وارد راهرو شدند. دکتر قبلاً از بچه هایش برایم گفته بود. احسان چهارده ساله؛ سوسن، یازده ساله؛ سارا، ده ساله و مونا، دو ساله.

صفحه 104
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما