بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

فصول منتزعة

ناشر الزهرا

نویسنده ابونصر محمد فارابی

تحقیق و تنظیم کتاب فوزی متری نجار

مستندساز فوزی متری نجار

تصحیح و تعلیق فوزی متری نجار

سال نشر : 1364

تعداد صفحات : 117

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 63551 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

"فصول منتزعه" اثر "ابونصر فارابی" متنی است مشتمل بر یکصد فصل درباره ی بخش های حکمت عملی، سیاست مدرن، دانش اخلاق، و تدبیر منزل که افزون بر آن، برخی از فصل های به حکمت نظری همچون شناخت مبدا و ویژگی های آن اختصاص یافته است. "روش تحقیق نگارنده در برگزیدن عبارت متن کتاب فصول منتزعه، چنین بود که با کند و کاو در نسخه چاپ بیروت به اهتمام دکتر فوزی متری بخار سال 1971 م، و مقایسه آن با دو نسخه خطی، یکی نسخه اهدایی سید محمد مشکوه به دانشگاه تهران به شماره "تهران 250 مشکوه" به خط عثمان بن محمد بن عقمان شهرآبادی، و دیگر، نسخه خطی دانشکده می آمد، در متن آورده شده، و در برگردان آن به زبان فارسی با توجه به مطالب هر فصل، عنوان ویژه ای که نمایانگر فشرده معنایی همان فصل است برای سهولت دسترسی خوانندگان به مضامین آن برگزیده شد، در تفسیر اصطلاحات و برگردان آن تلاش شد تا به عبارت متن پایبند باشد.... در ضمن، فهرست مطالب و فهرست اصطلاحات و فهرست منابع مورد استناد فراهم آمد، و در ذکر مآخذ و مستندات نیز شیوه های کنونی تحقیق به کار بسته شد".
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما