بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

گفت و گو با حسین مکی

تاریخ شفاهی

ناشر موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران

تحقیق و تنظیم کتاب مرتضی رسولی پور

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 112

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 63728 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
11,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

واحد تاریخ شفاهی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران از ابتدای فعالیت خود همواره کوشیده خاطرات رجال و شخصیت های علمی، فرهنگی، سیاسی و نظامی را که از دوران قاجاریه و پهلوی اطلاعاتی دارند، از طریق مصاحبه و گفتگو، ثبت، جمع آوری و منتشر نماید.

مجموعه پیش رو گفت و گویی است که در 58 فصل (موضوع محور/ شخصیت محور)، تنظیم و فهرست شده و ما در غالب این خاطرات بخشی از چراها و چگونگی های نهادهای فرهنگی، سیاسی، علمی و جریان ساز تاریخ معاصر را به نظاره می نشینیم. در واقع منظور از گفت و گو مبادله ی تفنن آمیز افکار و اندوخته ها نمی باشد.، بلکه مواردی چون تلاش برای رسیدن به واقعیت ، درک و فهم اندیشه ی دیگران، پاسخ به برخی ابهامات تاریخی و در صورت لزوم نقد و ارائه آنها به جامعه، مد نظر است. مصاحبه ها گاه موضوع محور است و گاه شخصیت محور و از این رو رویکردی تلفیقی دارد و می توان آن را ترکیبی از تاریخ شفاهی و خاطرات دانست.

کتاب حاضر گفت و گو با حسین مکی روزنامه نگار و سیاستمدار و چند دوره نماینده مجلس در دوران پیش از انقلاب می باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما