بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نقد معنویت مدرن از نگاه روشنفکران دینی

ناشر انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده محمد جعفری

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 48

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 64266 10003022
700 630 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع کتاب حاضر، نقد و ارزیابی پاره ای از اندیشه های جدید مطرح شده در حوزه دین پژوهی و شبهات مربوط به «معنویت مدرن» و نقد دیدگاه های روشنفکران دینی در این زمینه است.

در این نوشتار سعی شده است برخی از جنبش های نوپدید دینی در جهان غرب که ادعای معنویت نیز کرده اند مورد نقد و بررسی قرار گرفته و عملکرد اندیشه ها و اعتقادات آنان ارزیابی شده و مؤلفه های مهم این جنبش ها از قبیل فرقه های عرفانی و دینی نوپدید بررسی گردد.


نویسنده دیدگاه های برخی از روشنفکران دینی را در مورد مؤلفه های مدرنیسم و کیفیت دینداری در عصر مدرن و معنویت مدرن که از دیدگاه آنان نوعی جمع میان سنت و تجدد است را مطرح کرده و ابعاد مختلف این نظریه را مورد مطالعه قرار داده است.
هم چنین وجوه ایجابی و سلبی دیدگاه مبتنی بر معنویت مدرن و شاخصه های آن را مورد تجزیه و تحلیل و نقد قرار داده و از آنجایی که این دسته از افراد ایمان را مقوله ای ناواقع گرایانه پنداشته اند وجود معنویت را در چنین تفکری امری منتفی دانسته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط