loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اصول نظریه پردازی در قلمرو علوم انسانی

معیارهای اعتبار و روایی یک نظریه - راهنمایی برای همه رشته های علوم انسانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 64337 10003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نظریه پردازی معیار و شاخص ارزش و اعتبار اندیشه به شمار می رود به گونه ای که بدون نظریه پردازی هرگز نمی توانیم به ارزش علمی دانش پی ببریم و از اعتبار علمی پدیدآورندگان آن اطمینان حاصل کنیم.

در فصل نخست این کتاب نظریه و نظریه معیار مطرح می شود. در این فصل مفهوم شناسی نظریه، نظریه پردازی، نظریه معیار و معیار نظریه پردازی تبیین می شود و در مباحث مختلف معیارهای ناظر بر ساختار نظریه پردازی، محتوای نظریه پردازی، اشخاص نظریه پرداز و اصالت نظریه را به طور کامل واکاوی می کند.

فصل دوم ارکان نظریه پردازی نام دارد که رکن نخست مبادی تصوری و تطبیقی، رکن دوم طرح و برنامه، رکن سوم عناصر کلیدی نظریه پردازی و رکن چهارم عینیت بخشیدن به نظریه در میدان عمل را شامل می شود.

فصل سوم اثر الگوها و مراحل نظریه پردازی نام دارد که الگوهای نظریه پردازی و مفهوم شناسی این الگوها و مراحل نظریه پردازی ذکر می شود که نویسنده در واقع 14 مرحله را به طور کامل بررسی کرده است.

فصل چهارم روش ها و رویکردهای نظریه پردازی است که نویسنده روش های نظریه پردازی را با رویکردهای مختلف به طور کامل واکاوی می کند.

فصل پنجم دارای عنوان عوامل مؤثر بر نظریه پردازی است. 8 یا 9 عامل مختلف در این فصل مطرح می شود و در نهایت جمع بندی و نتیجه گیری را در برمی گیرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما