بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اخلاق اطلاعاتی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 64640 10003022
12,000 11,400 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اطلاعات و حفاظت اطلاعات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از ضرورت و اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا حفظ امنیت، خنثی کردن نقشه ها و توطئه های اخلالگران و جلوگیری از ایجاد هرج و مرج بدون آن امکان پذیر نیست. از این رو، گذشته از حکم عقل و تأیید عقلا بر ضرورت وجود تشکیلاتی جهت جمع آوری اخبار و اطلاعات- بویژه به منظور حفظ نظام اسلامی- کتاب و سنت نیز همواره مسلمانان را از کید و مکرهای دشمنان داخلی و خارجی بر حذر داشته است و حکومت اسلامی را امانتی در دست مسئولان و همه مردم دانسته، حفظ آن را از اهمّ واجبات شمرده است.

از آنجا که انجام وظیفه در امر اطلاعات و حفاظت اطلاعات، با جان، مال و حیثیت و آبروی آحاد جامعه اسلامی و کارکنان نیروهای مسلح که در اسلام سخت محترم شمرده شده مرتبط است، مأمور اطلاعاتی اگر غفلت کند، به تدریج ایمانش تحلیل رفته و در دنیا و آخرت زیانکار می باشد.

کتاب حاضر برای توجه به همین موضوع نگارش یافته است.
پیشگفتار
فهرست
درس اول: کلیات
درس دوم: هوشیاری
درس سوم: رازداری (١)
درس چهارم: رازداری (٢)
درس پنجم: تجسس
درس ششم: حسن ظن و سوء ظن
درس هفتم: تاثیرپذیری
درس هشتم: جاه طلبی
درس نهم: فساد مالی
درس دهم: پرهیز از جاذبه های جنسی
درس یازدهم: پرهیز از نفاق
درس دوازدهم: دروغ
درس سیزدهم: غیبت
درس چهاردهم: بهتان
درس پانزدهم: توجیه
درس شانزدهم: اعتیاد و عادت
درس هفدهم: دلسردی و خستگی از کار
منابع و ماخذ
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط