بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آشنایی با جمهوری غنا و ادیان و مذاهب موجود در این کشور

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 64681 10003022
24,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«جمهوری غنا» یکی از کشورهای غرب آفریقاست که تنوع ادیان و مذاهب در آن چشم گیر است؛ به گونه ای که می توان ادعا کرد نمونه ای کوچک از سرزمین هزار ادیان هند است.

در این کشور، مذاهب مختلف مسیحیت شامل کاتولیک، ارتدوکس، پروتستان با تعداد قابل توجهی از زیر مجموعه های مختلف آنها حضور دارند که ازجمله آنها می توان به کلیساهای لوتری انجیلی، پرزبیتری، انگلیکن، متودیست، باپتیست، ادونتیست روز هفتم، منونایت، پنطیکاستی و کاریزماتیک و نیز برخی دیگر از کلیساها از جمله مورمون و کویکرز اشاره کرد.
تعدادی از کلیساهای بومی آفریقایی همچون آلادورا و کلیسای آسمانی مسیح نیز در این کشور فعالند؛ اگر چه امروزه کلیساهای پنطیکاستی و کاریزماتیک، بزرگ ترین جامعه مسیحیت را در غنا تشکیل می دهند.

دین اسلام نیز پس از مسیحیت، با زیرشاخه های اهل سنت، تشیع، سلفیت، احمدیه، قادریه، تیجانیه و اباضیه، جایگاه دوم را در این کشور، به خود اختصاص داده است.

همچنین ادیان ابتدایی مانند آنیمیسم، فِتیشیزم، شَمَنیزم و برخی ادیان شرقی همچون هندوئیسم و بودیسم در کنار تعدادی از آیین های خود ساخته وعرفان های نوظهور مانند بهائیت، اِکنکار، آناندا مارگا و راستافاریسم نیز در این کشور پیروانی دارند.
این کتاب بر آن است تا ضمن معرفی اجمالی جمهوری غنا، نمایی کلی از ادیان و مذاهب موجود در این کشور را ارائه کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط