بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

گرایش ها و مکاتب اصلی عرفان یهود

ناشر دانشگاه ادیان و مذاهب

نویسنده گرشوم گرهارد شولم

مترجم علیرضا فهیم

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 608

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 65117 10003022
150,000 142,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شناخت علمی و دقیق مفاهیم دینی در سنت های مختلف با رویکرد تطبیقی از مسائل مهمی است که امروزه صاحب نظران و پژوهشگران ادیان باید بدان بپردازند و این مهم در مرحله اخلاق و عرفان که کمتر دستخوش جبهه گیری ها و مرزبندی های عقیدتی، ایدئولوژیک و فرقه ای شده، از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

گرشوم شولم، محقق برجسته یهودی و صاحب آثاری بس ارزشمند در عرفان یهودی است که در معرفی و گسترش عرفان یهودی به یهودیان و محافل آکادمیک غربی سهم بسزایی داشته است. به عقیده شولم، عناصر اساطیری و عرفانی یهودیت حداقل به همان اندازه عناصر عقلانی از اهمیت برخوردارند و او می اندیشید که این عناصر و نه احکام و جزئیات دینی هلاخا، روح راستین و زنده یهودیت را بازتاب می دهد.
مارتین بوبر، فیلسوف و عالم دینی بزرگ یهودی، درباره شولم گفت: با اینکه همه ما پیروان و مکاتب خواست خود را داریم، اما این تنها شولم است که دانش آکادمیک کاملی را خلق کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط