بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بحران خاموش: واکاوی جامعه شناختی علل فرهنگی - اجتماعی کاهش باروری در ایران

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 65176 10003022
24,000 21,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این اثر در واقع در فصل نخست به کلیات و مفاهیم می پردازد که مفاهیم کلیدی مانند ساختار ارزش های فرهنگی، باروری، الگو و سیاست جمعیتی در این فصل مطرح می شود.

فصل دوم ادبیات نظری است که به نظریه های جامعه شناختی و نظریه ها و مدل های باروری در قالب نظریه های اقتصادی تبیین باروری، نظریه های اقتصادی اجتماعی باروری و نظریه های اجتماعی فرهنگی باروری در این فصل اشاره می شود.

فصل سوم روند تغییرات جمعیتی در ایران و تغییرات سالانه جمعیت ایران از سال 35 تا 90 در این فصل اشاره شده و پیشینه کنترل جمعیت و تنظیم خانواده در ایران در دوره پیش و پس از انقلاب واکاوی می شود.

فصل چهارم عوامل فرهنگی کاهش باروری شامل گونه شناسی، الگوهای تحولات خانواده و تبیین ساختاری و ارزشی و نگرشی است که مسائل مختلف مانند افزایش سن ازدواج، رشد طلاق و مفاهیم مختلف در زمینه کم فرزندآوری بر اساس الگوهای مختلف در این فصل بررسی می شود.

فصل دیگر، در این فصل به رویکردهای مختلف و ارزش های مبانی نظری اسلامی پرداخته می شود که یکی از مهمترین بحث ها که می توان به آن اشاره کرد کاهش باروری در آموزه های دینی است که چه برخوردی دین با این مسئله دارد و در انتها نتیجه گیری کتاب مطرح می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط