بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اخباریگری (تاریخ و عقاید)

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده ابراهیم بهشتی

ویراستار علمی مرتضی بهرامی خشنودی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 544

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 65219 10003022
70,000 63,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، پژوهشی در زمینه چگونگی شکل گیری اخباری گری در «تاریخ حدیث شیعه» و مروری بر افکار و اندیشه های اخباریان است.
در این اثر ابتدا به بحث درباره پیشینه اخباری گری و مفهوم آن پرداخته شده و علل بروز پدیده اخباری گری و تقابل آنان با مجتهدان و اصولیان بررسی گردیده است.
نویسنده به زمینه های فکری، عقیدتی، اجتماعی و تاریخی پیدایش اخباری گری اشاره کرده و انتقاداتی که از سوی مجتهدان و اصولیان بر اخباریان وارد شده است را نیز بیان کرده است.
در ادامه نویسنده به مقایسه دیدگاه های اخباریان و محدثان متقدم در مورد اجتهاد و تقلید و اصول عقاید شیعه پرداخته و برخی از چهره های سرشناس اخباری گری را معرفی کرده است.
در بخش دیگری از کتاب وی مبانی اخباری گری مانند لزوم تعیین از طریق اهل بیت(ع)، اعتبار کتب روایی و استنباط از ظواهر قرآن را بیان کرده و رویکردها و اعتقادات اخبار را مطرح و مورد نقد و ارزیابی قرار داده و با دلایل عقلی و نقلی به نقد این دیدگاه ها پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط