بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

هزار توی سعودی: روایتی از جامعه و حکومت عربستان

ناشر اسم

نویسنده کارن الیوت هاوس

مترجم نگار باغبانی | ابراهیم موسوی

ویراستار علیرضا فتاح

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 388

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 65362 10003022
48,000 43,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده این کتاب سردبیر سابق والاستریت ژورنال و برنده جایزه پولیتزر است که نزدیک به 35 سال عربستان سعودی را موضوع پژوهش های خود قرار داده و بارهای بسیار به آن سرزمین سفر کرده است.هاوس برای تألیف این کتاب، علاوه بر سفرهای متعددش به این کشور، با بسیاری از شاهزادگان، روحانیان، تجار و حتی زنان همیشه سراپا پوشیده عربستان مصاحبه کرده و حتی روزهای بسیاری را در کنار خانواده های متفاوت سعودی زیسته و سعی کرده در کتاب خود به لایه های زیرین مردم، دین، حکومت، خاندان سلطنتی و گذشته و پیش بینی درمورد آینده عربستان سعودی بپردازد.

این کتاب در سال 2012، یعنی اواخر سلطنت ملک عبدالله نوشته شده است و به بحران های موجود در جامعه سعودی اشاره دارد؛ بحران هایی که تا همین اواخر و حتی تا هم اکنون ادامه دارد. اما هاوس برای هرکدام از این بحران ها راهکارها و پیشنهادهایی مطرح می کند و اتفاقا بسیار جالب است که می بینیم امروزه در دوران ولایتعهدی محمد بن سلمان، همان ها طابق النعل بالنعل عمل می شود.

این در حالی است که به اعتراف خود نویسنده، عادل الجبیر، شاهزاده و سفیر وقت عربستان در ایالات متحده از مشوقان و حامیان سفرها و پژوهش های او به این کشور و تألیف این کتاب بوده است.

این کتاب پس از انتشار توجه بسیاری از صاحب نظران و پژوهشگران عرصه مطالعات خاورمیانه را جلب کرد. هنری کسینجر، خواندن این کتاب را به همه کسانی که به دنبال دیدگاه تازه ای نسبت به یکی از مهم ترین جوامع جهانند، توصیه کرده و برژینسکی آن را کتابی خوانده که رهبران آینده سعودی باید آن را به دقت بخوانند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط