بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دیوان نیر: به همراه توضیحات قرآنی، روایی، ادبی و تاریخی

ناشر موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس

نویسنده محمدتقی حجت الاسلام

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 512

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 65824 10003022
60,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، شامل مثنوی، غزلیات، قصاید و … مرحوم میرزا محمدتقی حجت الاسلام «نیّر» به همراه توضیحات قرآنی، روایی، ادبی و تاریخی است.

«و انه هو اضحک و ابکی»
انگار آدمی را مشتاق خنده و گریه آفریده اند. گاهی از خنده ریسه می رود و بیخود می شود و لحظاتی به آه و گریه صفا می کند و سبک می شود. و میان این همه دقایقی که به گریه بر حسین(علیه السلام) می گذرد، ماندنی ترین دقایق اند و دوست داشتنی ترین لحظات. شعرهایی که برای حسین(علیه السلام) سروده شده اند هم چندگونه اند، برخی تنها عاطفه و احساس را برمی انگیزند و چشم را شست وشو می دهند، اما گونه ای والاترند. از یک سو آتشی در نیستان دل برمی فروزند، از سویی نوح چشم را در سیلاب اشک غرق می کنند و از سوی دیگر پرستوی عقل را در آسمان معرفت پرواز می دهند. و حجت الاسلام نیر تبریزی که هم دانشمند است و هم ادیب، با سرودن ابیاتی ناب از این گونه، حیرت و جنون خود را در برابر کربلای حسین(علیه السلام) به تماشا گذاشته است. با توجه به غنای آتشکده نیر، مؤسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس در قالب طرحی به تصحیح و مقابله این گنجینه اشک و ادب و معرفت با آیات و روایات معصومین همت گماشت و اینک حاصل این تلاش به محضر تشنگان دریای حسین(علیه السلام) عرضه می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط