بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. انقلاب و حکومت (8)
  4. ولایت فقیه و قانون اساسی (3-8)
  5. ولایت فقیه - جلد دوم: تعریف ولایت و ویژگی های ولی و حاکم اسلامی
  • ولایت فقیه - جلد دوم: تعریف ولایت و ویژگی های ولی و حاکم اسلامی

ولایت فقیه - جلد دوم: تعریف ولایت و ویژگی های ولی و حاکم اسلامی

ناشر : شهید کاظمی

نویسنده : محمود زارعی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 230

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 66273 10003022
10,000 9,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه «ولایت فقیه» در 5 جلد به موضوعاتی همچون دین و سیاست، تعریف ولایت، ادله اثبات ولایت فقیه و ... می پردازد.

در جلد دوم این مجموعه به موضوعاتی همچون: تعریف ولایت، حوزه های سه گانه ولایت از نگاه قرآن، ویژگی های ولی و حاکم اسلامی، سیر تاریخی اندیشه «ولایت فقیه» در اقوال فقهای شیعه و ... پرداخته می شود.

مسئله دین، مسئله ولایت است؛ چون ولایت، نشانه و سایه توحید است. ولایت، یعنی حکومت، چیزی است که در جامعه اسلامی متعلق به خداست و از خدای متعال به پیامبر ص و از او به ولی مؤمنین می رسد.

ولایت یعنی پیوند؛ یعنی همین شکل زنجیره ای پیدا کردن انسان ها با یکدیگر؛ این معنای ولایت است. ولایت ائمه اطهار (ع) هم که شنیدید و گفته می شود، این یعنی همان پیوند میان ما و امام ما؛ از لحاظ فطری، از لحاظ روحی و از لحاظ عملی. اگر این سه حالت پیوند میان ما و ائمه (ع) و پیغمبر (ص) و خدا پیدا بشود، این همان ولایت است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط