بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  • تادیب الاطفال

تادیب الاطفال

نویسنده : محمود بن یوسف مازندرانی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 211

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 66778 10003022
24,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«تأدیب الأطفال» نوشته محمود مازندرانی ملقب به مفتاح الملک از پیشگامان تألیف کتاب های نوین کودکان در ایران در انتشارات مدرسه به چاپ رسید.

مفتاح الملک از پیشگامان تألیف کتاب های درسی در ایران، دایی نمیا یوشیج و برادر زن کمال الملک بوده است. وی که از مؤسسان «انجمن معارف» بود، «تأدیب الاطفال» را در ۳۴ سالگی تألیف کرده است. سردبیری روزنامه معارف از دیگر فعالیت های اوست. از وی به عنوان نخستین نویسنده کتاب فارسی آموز کودک در ایران و بازنویس و گزینش گر متون کهن کودکان نیز یاد می کنند.

«تأدیب الاطفال» مجموعه ای از داستان های کوتاه و حکایات آموزشی و نصیحت گونه برای کودکان است که مؤلف ادعا کرده آن را از روی نسخه عربی کتابی که اصل آن فرانسوی بوده، ترجمه کرده است. شیوه تصویر گری در این کتاب روایی است و به شیوه نگارگری ایرانی، شخصیت اصلی هر تصویر بزرگ تر از بقیه کشیده شده و مطابق پرده خوانی ها گاهی هر تصویر شامل دو یا سه قاب جداگانه از حوادث مختلف است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط