بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. بعثت، غدیر، عاشورا، مهدویت (4)
  4. امام حسین (ع) و عاشورا (3-4)
  5. استشهاد الحسین علیه السلام: مقتل الحسین علیه السلام از تاریخ طبری

استشهاد الحسین علیه السلام: مقتل الحسین علیه السلام از تاریخ طبری

ناشر : شرکت چاپ و نشر بین الملل

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 304

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 67368 10003022
27,000 25,650 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در قسمتی از مقدمه کتاب آمده است:

طبری در علوم رایج زمان خود همچون فقه، حدیث، تفسیر و تاریخ تبحر داشت و مهمترین جنبه شخصیت طبری در حیاتش، شخصیت فقهی او بود؛ ولی امروزه او را با تاریخ طبری اش می شناسند؛ زیرا تاریخ طبری از مهمترین اسناد قرن سوم در تاریخ اسلام و ایران است و به همین جهت بوعلی بلعمی متوفای قرن چهارم در اولین ترجمه آن به فارسی دری دارای شهرت ویژه ای شده است.
ارزش تاریخ طبری به قدری است که محققان عرصه عاشورا پژوهی را بدان نیازمند نموده و نمی توان بدون تاریخ طبری در این عرصه تحقیق و پژوهش کاملی را ارائه داد.
به همین دلیل ما نیز بر آن شدیم که بخش مرتبط با تاریخ قیام امام حسین را با ترجمه روانی برگرفته از مرحوم ابوالقاسم پاینده، به صورت عربی به فارسی متقابل در خدمت محققان و علاقه مندان عزیز قرار دهیم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط