بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

فاطمه، فاطمه

ناشر : سوره مهر

تعداد صفحات : 56

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 68012 10003022
5,000 4,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

پیشتر ها اگر تنها می شد، از چند تا کتاب کهنه ای که توی گنجه کنار هم چیده بود، یکی را دست می گرفت، توی ایوان می نشست و می خواند. بیشتر از کتاب های داستان خوشش می آمد. چند شب و چند روز با داستان خلوت می کرد. او را یاد مادربزرگ می انداخت. بچه می شد. سرش را با گیس های بافته شده، روی پای مادربزرگ می گذاشت. چشمانش را می بست. مادربزرگ به مو هایش دست می کشید و برایش قصه می گفت؛ قصه ی اناری که از بالای درخت افتاده بود و سرِ یک ماهی را توی رودخانه شکسته بود. قصه ی کچل بدبختی که هیچ کس به او زن نمیداد. شاهزاده ای که توی صحرا موقع شکار، یک دل نه صد دل، عاشق دختری شده بود؛ و راهزن جوانمرد و مهربانی که از اموال اربابان، به فقرا و بیچاره ها بخشش می کرد. فاطمه چشم هایش که گرم میشد، مادربزرگ قصه اش را تمام کرده بود:
ـ او شان او طرف بوشَن، اَمان اَن طرف.
سنگ و سوفال او شانی سر، خاکه کربلا اَمی سر ...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط