بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. فلسفه (2-7)
  5. کنز الحکمه (تاریخ الحکماء)

کنز الحکمه (تاریخ الحکماء)

(دو جلد در یک مجلد)

ناشر : بنیاد حکمت اسلامی صدرا

نویسنده : شمس الدین محمد شهرزوری

مترجم : سید ضیاء الدین دری

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 400

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 68119 10003022
100,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب کنز الحکمه نوشته شمس الدین محمد شهرزوری از مشاهیر علمای قرن هشتم هجری است که در دو جلد به چاپ رسیده است.
جلد اول آن در احوال حکما و فلاسفه قبل از اسلام (من جمله طالیس، سقراط، افلاطون، ارسطو، زینون و...) و خلاصه ای از آراء و نظرات آنان می باشد.
جلد دوم این کتاب در شرح حالات، مناقب و فلسفه حکمای اسلامی اختصاص یافته است.

علاوه بر این، در این جلد عناوین کتبی که در این دوران از یونانی به عربی و کتبی که از فارسی به عربی ترجمه گردیده، فهرست شده است. همچنین فهرست کاملی از اسامی مترجمان کتب یونانی به عربی ارائه گردیده است.

مولف در مقدمه کتاب خود، شمه ای از فضایل حکمت که در احادیث نبوی و کتب اخبار آمده را برای طالبین سعادت و سالکین راه حقیقت بیان کرده و سپس وارد محتوای کتاب شده است. وی همچنین به مناسبت از هر کدام از حکما حکایات ادبی، فلسفی و گاه پزشکی نیز نقل نموده که خالی از لطافت نیست.

مترجم این کتاب سعی نموده با عباراتی سهل و جملاتی ساده مقصود مصنف را بیان نماید. وی همچنین در مقدمه خود محاسن و معایب آن را بر شمرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط