بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. ادبیات (29)
  4. نویسندگان و شاعران (6-29)
  5. همیشه استاد: یادنامه ابوالقاسم حالت

همیشه استاد: یادنامه ابوالقاسم حالت

ناشر : سوره مهر

نویسنده : سید عمادالدین قرشی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 856

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 68170 10003022
40,000 38,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یادنامه ای است درخور و غنی از طنز و مطایبه و فکاهت؛ کتابی که قرار است تا به نوعی هم جامعه جوان طنزپرداز را به شناخت بهتری از این چهره اثرگذار طنز معاصر برساند و هم تجلیلی دیگربار از ابوالقاسم حالت، این همیشه استاد عرصه طنز معاصر فارسی صورت دهد و همین طور یک منبع مکفی تحقیقاتی و مطالعاتی جهت مطالعه آثار ایشان در اختیار عموم علاقمندان و پژوهندگان قرار دهد.

کتاب مروری است بر کارنامه ادبی و هنری استاد ابوالقاسم حالت که از بزرگان حوزه طنز و ادب ایران زمین بود و شاگردان بسیاری از مکتب او به طنزنویسی گرایش پیدا کردند.

در این کتاب معرفی مبسوط و بازپرداخت جامعی از شان و مقام حالت در قالب زندگی نامه در کنار بررسی کارنامه ادبی و طنز، سال شمار زندگی، کتاب شناسی، خاطرات شفاهی، مراثی، مقالات، آثار مکتوب و شفاهی، تقریظ ها، یادمان ها، بزرگداشت ها، تحلیل آثار طنز، نمونه آثار نثر و نظم… در کنار مستندات و شواهد تصویری صورت پذیرفته است.
مرجعی جامع درباره ابوالقاسم حالت که تاکنون منتشر نشده بود و فقدانش بشدت حس می شد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط