بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اسلام (2)
  4. نظام فکری و اعتقادی اسلام (2-2)
  5. اطاعت از حاکم جائر در نظام امامت و خلافت

اطاعت از حاکم جائر در نظام امامت و خلافت

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : محمدعلی میرعلی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 552

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 68268 10003022
39,000 35,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فصل نخست این کتاب به مفاهیم و کلیات می پردازد و مفاهیم مهمی مانند اطاعت، حاکم جائر، نظام، امامت، خلافت و جنبش را بررسی می کند.

در فصل دوم کتاب نظریه اطاعت از حاکم جائر در نظام امامت یا فقه شیعه مورد بررسی قرار می گیرد و لزوم مبارزه با حاکم جائر و روش اهل بیت (ع) در رویارویی با حاکمان جائر از موضوعات مهم این فصل است.

نظریه اطاعت از حاکم حائر در نظام خلافت یا اهل سنت عنوان فصل سوم کتاب است.
نگاه اهل سنت به حاکم جائر و حاکمیت آن به چه صورت است و عزل حاکم جائر و خروج علیه او به چه مواردی بستگی دارد، از جمله موضوعات مطرح شده در این فصل است.

فصل چهارم نظریه اطاعت از حاکم جائر و انقلاب اسلامی ایران است که تحریم تنباکو، جنبش مشروطه، نگاه سیاسی و تاریخچه مبارزات سیاسی امام در این فصل واکاوی می شود، روش های مقابله با استکبار و احترام به حاکمیت خدا و نقش مردم از مطالب دیگر این فصل است.

فصل پنجم نظریه اطاعت از حاکم جائر و جنبش اخوان مسلمین است، در واقع شاهد هستیم که در این فصل نگاه شیعه و اهل سنت که جنبش اخوان مسلمین است، چه دیدگاه، تعامل و بحثی در مورد اطاعت از حاکم جائر دارد. در فصل پنجم دوره معاصر و تغییر در گفتمان اطاعت از حاکم جائر بررسی می شود و در نهایت نتیجه گیری پایانی، منابع و مباحث در مورد این کتاب ذکر خواهد شد.

لازم به ذکر است، هدف اصلی نویسنده ارائه دیدگاه فقهی شیعه و اهل سنت درباره مسئله اطاعت از حاکم جائر و تأثیر آن بر کامیابی جنبش های معاصر شیعی و اهل سنت به ویژه انقلاب اسلامی ایران و جنبش اخوان مسلمین است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط