بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. علم و تکنولوژی (13)
  4. مسائل نظری علم و تکنولوژی (2-13)
  5. گزارش علم یونسکو: نقشه حرکت به سوی سال ۲۰۳۰

گزارش علم یونسکو: نقشه حرکت به سوی سال ۲۰۳۰

ناشر : پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی

مترجم : اسماعیل یزدان پور

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 260

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 68461 10003022
17,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

گزارش حاضر را باید در چارچوب تاریخی آن و با لحاظ سیر تاریخی نقش علم در جهان امروز مطالعه کرد. اگرچه یونسکو همیشه متاثر از گفتارهای زمینه ای بوده است در عین حال در طرح دیدگاه های نو پیشگامی هایی هم داشته است.

برای مثال اگر در دهه 1957 میلادی همین یونسکو بر نقش دولت ها در ترویج علم می کوشید، در این گزارش میبینیم که سهم بخش خصوصی و تجاری در گسترش علم را به عنوان یک شاخص بنیادی مطرح می کند.

یا حتی در تعریف خود علم اگر پیش از این نتوانسته بود دانش های بومی را با صراحت و شفافیت به عنوان یکی از صورت های اصیل دانش معرفی میکند،
حالا و در این گزارش به این نتیجه رسیده است که حتی دانش های راز مانند به کارگرفته توسط بومیان جزیره ای ناشناخته برای ماهیگیری را نشان می دهد و درباره اهمیت امتزاج این دانش با دانش های مدرن سخن میگوید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط