بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. فرهنگ و ارتباطات (2-15)
  5. مفاهیم کلیدی در نظریه فرهنگی

مفاهیم کلیدی در نظریه فرهنگی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 68696 10003022
15,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«مطالعات فرهنگی» را بیشتر می توان یک حوزه نامید تا رشته؛ چرا که به سختی میتوان برای مطالعات فرهنگی مرزهایی مشخص کرد که آن را به مثابه رشته ای منسجم، واحد و آکادمیک با موضوعات، مفاهیم و روش هایی قطعی و ذاتی نشان دهد و از سایر رشته ها متمایز سازد.
مطالعات فرهنگی، حوزه ای میان رشته ای یا فرارشته ای است که مرزهای میان خود و سایر حوزه ها را مبهم می کند. اما با تسامح می توان با ارائه حد و مرزی برای این حوزه مطالعاتی، در عمل تعریفی مبتنی بر مفاهیم محوری از آن ارائه داد.
این حد و مرز که مطالعات فرهنگی درصدد ایجاد آن است، رابطه ای میان موضوعات قدرت و سیاست فرهنگی است. بدین معنا که می خواهد به واکاوی بازنمایی های به عمل آمده از گروه های حاشیه ای و ضرورت تغییر فرهنگی برای این گروه ها بپردازد.

بنابراین، شاید بتوان گفت که مطالعات فرهنگی مجموعه ای از نظریه ها است که متفکرانی آن را به وجود آورده اند که تولید دانش نظری را چونان عملکردی سیاسی در نظر می گیرند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط