بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. زبان شناسی (30)
  4. دستور زبان (1-30)
  5. ترجمه و شرح فارسی القواعد الاساسیه للغه العربیه

ترجمه و شرح فارسی القواعد الاساسیه للغه العربیه

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 68816 10003022
50,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این که چه کسی اولین بار نحو را به عنوان یک دانش مطرح کرد، اختلاف وجود دارد. شاید اولین شخص، ابوالاسود دوئلی است و گفته شده، امام علی علیه السلام وی را بر این کار گماشت و فرمود: به سمت این برو. و به همین خاطر، اسم نحو بر آن گذاشته شد.

مولف «القواعد الاساسیه للغه العربیه» آن را مرجعی برای مبتدیان، راهنمایی برای متوسطه ها و فایده ای برای هر جوینده ی علم دانسته است.

نویسنده این کتاب آقای سید احمد هاشمی، مولف کتاب جواهر البلاغه می باشد و هدفشان از تالیف این کتاب نوشتن کتابی برای جایگزینیِ کتاب سیوطی و شرح ابن عقیل بوده است.

پس از تالیف این کتاب که کتابی بسیار جامع در نگارش قواعد علم نحو می باشد، مورد استقبال گسترده واقع شد و متن درسی حوزه های علمیه مصر و عربستان سعودی قرار گرفت.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط