بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. فلسفه (2-7)
  5. علوم فطری نزد فیلسوفان غرب و اندیشمندان اسلامی
  • علوم فطری نزد فیلسوفان غرب و اندیشمندان اسلامی

علوم فطری نزد فیلسوفان غرب و اندیشمندان اسلامی

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : احمد ابوترابی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 504

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 74677 10003022
50,000 45,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

هدف از تدوین این کتاب، ارائه پژوهشی نسبتاً جامع درباره علوم فطری از دیدگاه اندیشمندان مسلمان با نگاهی تطبیقی با برخی از مهمترین فیلسوفان غرب، و تبیین دیدگاه برگزیده نگارنده در هر بحث بوده است.
مهمترین مباحث این کتاب عبارتند از: تبیین اصول و مبانی پژوهش در علوم فطری، بررسی دیدگاه های سقراط، افلاطون، ارسطو، دکارت، جان لاک، کانت و چامسکی؛ تبیین، نقد و بررسی دیدگاه های اندیشمندان بویژه فیلسوفان مسلمان در باره علوم فطری بطور کلی (اعم از علوم حصولی و حضوری فطری)، فطری بودن علم به خدا، علم فطری به همه اجزای دین، بررسی دیدگاه های مختلف در مورد آیه میثاق.

در این کتاب از حدود 100 منبع فارسی و عربی؛ و 14منبع انگلیسی استفاده شده است و تلاش نگارنده بر این بوده است که حتی الامکان از منابع درجه اول و دست اول بهره گیرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط