بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  • ریشه های اجتماعی شکل گیری وهابیت

ریشه های اجتماعی شکل گیری وهابیت

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 74761 10003022
49,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «ریشه های اجتماعی شکل گیری وهابیت» کتابی تاریخی نیست، بلکه نوشته ای است درباره تاریخ و چکیده ای از منابع، اشارات و رویدادهای تاریخی.

موضوع کتاب «ریشه های اجتماعی شکل گیری وهابیت» است و بیان می دارد این جریان از زمانی که پا به عرصه وجود گذاشته، همواره با دو نگاه متناقض و سطحی مواجه بوده است: نگاه دینی که وهابیت را صرفا یک دعوت دینی می داند و نگاه متجددانه که وهابیت را یکی از جلوه های بادیه نشینی در جزیره العرب ارزیابی می کند.

از آنجا که وهابیت، موضوعی پیچیده و گسترده است و مباحث متعددی را بردارد نویسنده در این کتاب مبحث زیربایی - ریشه های اجتماعی شکل گیری وهابیت - را محور کار خود قرار داده و درصدد پاسخ به سوالات متعدد پیرامون آن برآمده است: سوالاتی از قبیل اینکه:

- آیا وهابیت در واکنش به شرک پا به عرضه وجود گذاشت یا در واکنش به «انحطاط قبیله»؟
- وهابیت چرا و چگونه شکل گرفت؟
- شکل گیری وهابیت چه رابطه ای با جماعه نجد، جزیره العرب و امر سیاست داشت؟
- رابطه وهابیت با «حکومت سعودی اول» چه ماهیتی داشت؟ ...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط